Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Ostatní

Rituál pro zdraví

Oblíbenost: 5
20.12.2017 |  kategorie:  

Rituál na zdravotní neduhy celý článek

Autor: redakce | diskuze (0)

Drahé kameny léčí i rostliny

Oblíbenost: 0
27.06.2017 |  kategorie:  

Léčivá síla drahých kamenů lze využít i u rostlin! celý článek

Autor: redakce | diskuze (0)

Jak připravit nápoj lásky

Oblíbenost: 5
19.12.2014 |  kategorie:  

Potřebujete zaujmout váš objekt touhy či přitáhnout do vztahu více vášně? celý článek

Autor: redakce | diskuze (0)

Znamení Raka a zdraví

Oblíbenost: 1
09.07.2014 |  kategorie:  

 Každé znamení má svoje zdravotní dispozice. V tomto článku poradíme znamení Raka, na co by si mělo dát v prevenci zdraví poz… celý článek

Autor: | diskuze (0)

Aromaterapie a léčení

Oblíbenost: 5
29.07.2011 |  kategorie:  

Seriál o aromaterapii... celý článek

Autor: | diskuze (0)

5 tibeťanů na www.MagazínŽENY.cz

Oblíbenost: 4.2
02.02.2011 |  kategorie:  

Hezký návod ke cvičení pěti Tibeťanů přináší magazín ženy.Pět Tibeťanů každé ráno. Chcete-li být fit a plni energie namísto rozlám… celý článek

Autor: Okultweb.cz | diskuze (0)

Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Oblíbenost: 4.6
19.05.2010 |  kategorie:  

Naučte se spolupracovat se svým podvědomím, aby vám pomohlo zlepšit váš život. celý článek

Autor: Vít Kuntoš | diskuze (0)
stránky: 1 2

Detail článku

Sdílet na Facebooku

Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Oblíbenost: 4.6

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především v době spánku. Podvědomí je ovšem velice mocná část lidských bytostí, jelikož stojí za veškerými tělesnými pochody i za samotným myšlením. Naučit se spolupracovat s podvědomím je tak způsob, jak si vylepšit život podle našich představ. A právě autosugesce je cesta, jak s podvědomím komunikovat a jak ho využít k našemu prospěchu.

 

Je potřeba si uvědomit, že autosugesce není všemocná. Díky ní určitě nevyhrajete ve Sportce či nepřesvědčíte druhého, aby vás miloval. Autosugesce je ovšem báječná, pokud chceme změnit cokoliv, co se dotýká vašeho těla či duše. Pomocí autosugesce tak můžete bojovat se zlozvyky, závislostmi, fóbiemi, zdravotními problémy, špatnými charakterovými vlastnostmi jako jsou lenost, agresivita, apod. Můžete na druhou stranu i podporovat svoje kladné stránky, jako je trpělivost, vůle, ale i třeba zvyšovat sebevědomí či intuici. Obzvláště ženy zaujme, že se dá autosugesce využít i k hubnutí. Fantazii a potřebám se meze nekladou. Je ovšem nutné vědět, jak správně postupovat.

 

Klíčem k našemu podvědomí je zvolení vhodné sugestivní formule (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám). Je potřeba postupovat podle několika pravidel:

  • krátká věta

  • rozkazovací tón

  • přítomný čas

  • pozitivní tón (ne zápor)

Pokud tyto body dodržíme, sugestivní formule přinese kýžený efekt. Aby byl postup zřejmý, ukážeme si příklad. Pokud vás trápí např. bolest hlavy, určitě nezvolíme sugesci „Nebude mě bolet hlava“. Jednak se jedná o budoucí čas, jednak zde máme obsažený zápor. Naše podvědomí nerozlišuje zápor, protože základem principu fungování podvědomí jsou obrazy a nikoliv slova. Pokud byste pracovali s takovouto formulí, výsledek by byl opačný, než jaký si přejete. Proto je třeba zvolit v souladu s uvedenými pravidly formuli „Bolest mojí hlavy je stále menší“. Ani takováto formulace ovšem není optimální. Slovo „bolest“ v sobě totiž obsahuje negativní náboj. Proto je nejlepší zvolit formulaci „Moje hlava je zcela zdravá“.

 

Poté co máte hotovou vaši sugestivní formuli, je třeba ji co nejčastěji opakovat. Můžete nahlas, ale v duchu stačí. Využijte každou volnou chvíli k tomu, abyste formuli stále dokola omílali. Nejsilnější působení má formule v moment, když je pronášena před usnutím či těsně po probuzení. Pokud nemůžete usnout či trpíte nespavostí, opakujte sugesci stále dokola, dokud neusnete. Efekt tím jedině posílíte.

 

Existuje pomůcka, která vám autosugesci zjednoduší. Tou pomůckou je klasický růženec, který si můžete vytvořit buď sami či můžete použít růženec buddhistické či křesťanské tradice. Podstatné je, aby se jednalo o „náhrdelník“ s cca 40ti korálky, přičemž jeden z nich je větší – ten značí začátek a konec. Růženec můžete použít jako počítadlo pronesení autosugestivních formulí a navíc vám může pomáhat v koncentraci.

 

Pokud se rozhodnete řešit nějaký váš problém pomocí sugesce, měli byste u něj zůstat do té doby, dokud nedojdete k úspěchu, i kdyby to měla být záležitost několika měsíců. Autosugesce je mocný nástroj, který by neměl být podceňován. Můžete docílit viditelných změn a zkvalitnit váš život. Stačí pouze vytrvat – trpělivost růže přináší.

 
`

Přiložené obrázky

 
 
 

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

 

Ohodnoťte článek: 4.6
(více je lépe)

Diskuze k článku: 0 příspěvků

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily