Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Tarot

Tarotový horoskop na rok 2011

Oblíbenost: 4.7
12.10.2010 |  kategorie:  

Tato předpověď je založena na práci s tarotovými kartami a jejich výkladem zaměřeným na rok 2011 pro jednotlivá znamení horoskopu.… celý článek

Historie tarotu

Oblíbenost: 3.7
28.11.2008 |  kategorie:  

Základní data o vývoji tarotu. celý článek

Autor: Pavel Hanzal | diskuze (0)

Jaké tarotové karty vybrat?

Oblíbenost: 4.5
18.11.2008 |  kategorie:  

Chcete začít s tarotem a nevíte jaké karty vybrat? Zde najdete radu... celý článek

Autor: Pavel Hanzal | diskuze (0)

Detail článku

Sdílet na Facebooku

Jaké tarotové karty vybrat?

Oblíbenost: 4.5

Tento krátký článek je pro všechny, kteří se rozhodli začít s tarotovými kartami a nevědí, které si z širokého výběru na trhu vybrat. Pokud jste úplní začátečníci, je vhodné, abyste si vybrali tarot, který je dobře a hlavně standardně zpracovaný.

Mezi takové patří:

1) Rider Waite tarot, který je velmi příjemný pro začátečníky. Jeho grafika Vám umožní dobře se orientovat a pomocí intuice vycítit význam jednotlivých arkán. Další výhodou je, že je k němu zpracováno mnoho literatury, i když ne každá kniha je dostatečně kvalitní.

2) Kosmický tarot – také velmi dobře zpracovaný tarot, který osobně používám zejména na výklady v mezilidských vztazích. Je samozřejmě možné ho využívat i pro další výklady

3) The Witches tarot – i tento tarot lze doporučit, i když pro úplné začátečníky doporučuji spíše první dva uvedené. Výhodou karet je intuitivní pochopení významů jednotlivých karet. Na druhou stranu výklad trošku komplikuje to, že tento tarot pracuje i s významy karet, které jsou při vyložení vzhůru nohama. Díky tomu musíte znát mnohem více významů karet.

4) Thothův tarot – pro začátečníky příliš nedoporučuji. Jeho pochopení je spíše pro pokročilé kartáře, a to zejména v případě, že se chtějí zabývat hlubším esoterickým zpracováním tarotů.

5) Herbal tarot – tarot se zobrazením rostlin je vhodný zejména pro botaniky nebo bylinkáře. Pokud Vás láká, tak i přesto doporučuji nejprve se seznámit se standardním pojetím tarotu a pak teprve přejít ke specializovaným kartám, mezi které patří i Herbal tarot

Je mnoho dalších tarotových karet, ale pokud začínáte, určitě si vystačíte s výše uvedenými druhy. Hodně štěstí při výběru!

 
`

Přiložené obrázky

 
 
 

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

 

Ohodnoťte článek: 4.5
(více je lépe)

O tomto článku se zatím nediskutuje. Diskuse je přístupná pouze registrovaným uživatelům.

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily