Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Čínský horoskop

Málokdo ví, že je čínský kalendář nejstarší způsob zaznamenání času v historii lidstva.  Datuje se od roku 2637 před Kristem, kdy ho zavedl císař Chuang-ti. Jednotlivé roky dvanáctiletého cyklu jsou označeny zvířaty. Dle pověsti totiž Buddha svolal na rozloučenou před svojí smrtí veškerá zvířata, nicméně dorazilo jich pouze dvanáct. A jako poděkování po nich pojmenoval jednotlivé roky v tom pořadí, v jakém dorazila. Každý z roků spadá pod jeden z prvků – Voda, Dřevo, Oheň a Kov. Rok, ve kterém jsme se narodili, bude mít velký vliv na celý náš život.

Dále následuje popis jednotlivých znamení! Nevíte-li, jaké Vám patří znamení, zadejte vaše datum narození.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


Nejbystřejším znamením čínského horoskopu je znamení Hada. Lidé narození v tomto roce jsou velice moudří. Někteří svoji moudrost využijí například jako filozofové. Jiní jsou však spíše všemi mastmi mazaní a uchylují se k lichým praktikám.

V každém případě Hadi mají zvláštní charisma, jsou elegantní a vědí, jak se chovat. Mají smysl pro kvalitu. A to platí na všech úrovních – znají dobré knihy, obdivují umělecká díla a ví, kde vaří zdravé jídlo z nejvybranějších surovin. I proto je potkáte jenom ve vybrané společnosti.

Had je typický svojí tvrdohlavostí. I když mu bude každý říkat, že to co dělá, nemá žádný smysl, nepřesvědčíte ho. Spoléhá sám na sebe.

Pomáhá mu v tom i silná finanční nezávislost. Dokáže si obstarat peníze za všech okolností. V obchodu využívá svůj bryskní intelekt, díky čemuž se vyhne všem problémům a nestane se obětí podvodu. Na svoje finance bývá hodně opatrný, proto se někdy může projevovat lakomě.

Pokud uvidí něco, čeho chce dosáhnout a začne potom toužit, dokáže si zatím jít nemilosrdně a „přes mrtvoly“. Stává se z něj intrikář.

Jestli Had něco u lidí kolem sebe nemusí, tak je to porušení slova. Vzhledem k jeho opatrnosti a nedůvěřivosti je poté těžké najít si k němu cestu zpět.

Spolehlivý Buvol, statečný Kohout a silný Drak jsou ideální spojenci. Naopak se vzdorovitým Tygrem, impulzivním Koněm či mazanou opicí jen stěží najde společnou řeč. I Prase je úplně jiné nátury. S ostatními znameními by Hada nic zlého čekat nemělo.

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily