Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Čínský horoskop

Málokdo ví, že je čínský kalendář nejstarší způsob zaznamenání času v historii lidstva.  Datuje se od roku 2637 před Kristem, kdy ho zavedl císař Chuang-ti. Jednotlivé roky dvanáctiletého cyklu jsou označeny zvířaty. Dle pověsti totiž Buddha svolal na rozloučenou před svojí smrtí veškerá zvířata, nicméně dorazilo jich pouze dvanáct. A jako poděkování po nich pojmenoval jednotlivé roky v tom pořadí, v jakém dorazila. Každý z roků spadá pod jeden z prvků – Voda, Dřevo, Oheň a Kov. Rok, ve kterém jsme se narodili, bude mít velký vliv na celý náš život.

Dále následuje popis jednotlivých znamení! Nevíte-li, jaké Vám patří znamení, zadejte vaše datum narození.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


Zrozenci v roce Koně působí jako sympaťáci. Obvykle pro ně není problém zanechat dojem na opačném pohlaví. Koně jsou bezprostřední, citliví a povídaví, čímž mohou snadno upoutat pozornost.

Koně jsou obvykle výrazně nezávislí. Opouštějí hnízdo často v relativně nízkém věku. Jsou dost impulzivní, jsou schopní se velice brzy prosadit. K tomu se přidává i silná tvrdohlavost. Snadno a rychle se rozčílí a pohádají. Svůj život si často komplikují unáhlenými kroky.

Koně totiž poznáte podle rychlosti. Neustále někam spěchá, svoje povinnosti plní v rekordně krátké době. Mnoho Koňů jsou workholici, dělají několik věcí najednou do té doby, než padnou vyčerpáním.

Slabina Koně se skrývá v jeho egoismu. Vnímá sám sebe jako středobod Vesmíru a vyžaduje, aby tak s ním bylo jednáno. Rád rozdává rozkazy a je ještě raději, pokud je vše podle něj. S oblibou věnuje čas svým koníčkům a nedochází mu, že může způsobovat smutek ostatním, že je kvůli zálibám zanedbává.

Kůň má bohatý citlivý život. Někdy jsou jeho reakce ovšem přehnané, je snadné se ho dotknout. Jeho pohnutky jsou mnohdy na hodně jemné citové úrovni, tudíž je málokdy schopný svoje motivace vysvětlit.

Lidé narození v tomto roce mají problémy vydržet u jedné aktivity. Takováto přelétavost se může projevit i v jejich vztazích.

Nestálost Koně příliš nevyhovuje Myši, ovšem skutečné konflikty zažije s Buvolem. Nejlepší vztahy může Kůň navázat s Ovcí, Tygrem či Psem, ale ani ostatní znamení nejsou pro Koně špatnou volbou.

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily