Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Čínský horoskop

Málokdo ví, že je čínský kalendář nejstarší způsob zaznamenání času v historii lidstva.  Datuje se od roku 2637 před Kristem, kdy ho zavedl císař Chuang-ti. Jednotlivé roky dvanáctiletého cyklu jsou označeny zvířaty. Dle pověsti totiž Buddha svolal na rozloučenou před svojí smrtí veškerá zvířata, nicméně dorazilo jich pouze dvanáct. A jako poděkování po nich pojmenoval jednotlivé roky v tom pořadí, v jakém dorazila. Každý z roků spadá pod jeden z prvků – Voda, Dřevo, Oheň a Kov. Rok, ve kterém jsme se narodili, bude mít velký vliv na celý náš život.

Dále následuje popis jednotlivých znamení! Nevíte-li, jaké Vám patří znamení, zadejte vaše datum narození.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


Toto znamení se v některých zdrojích nazývá také jako Kuře. Lidi narozené v tomto roce charakterizuje velká neohroženost a chrabrost. Na lidi působí Kohout jako sebevědomé znamení, ale ve skutečnosti se uvnitř něj skrývá velká konzervativnost.

Kohout působí také velice okázale, umí se vyjadřovat. Z jeho gest a pohybů je cítit velká jistota a povýšenost. Proto se cítí jako doma, když je středem pozornosti. Své publikum si bude vždy opečovávat.

Je vybavený energickou povahou, mazaným uvažováním, ukázněností a rozhodností. Ve svém jednání je přímý, nicméně ne vždy citlivým způsobem. Nezajímají ho následky svých upřímně myšlených slov.

Miluje diskuze na různorodá témata, bude statečně, tvrdě a férově obhajovat svoje stanovisko, nicméně ve chvíli, kdy se cítí dotčen, zvolí hrubou rétoriku. Obvykle je nenapravitelně přesvědčen o svojí pravdě. Pokud si tedy budete chtít získat Kohouta na svojí stranu, nejsnáze toho dosáhnete chválou a lichotkami.

Kohout je nejlepší účetní. Všichni lidé narození v roce Kohouta mají silný cit pro peníze. Dokáží s nimi výborně hospodařit. Kohouti si vždy vše řádně spočítají, mají přesný rozpočet úplně na všechno.

Společnou řeč najde Kohout s impulzivním Koněm, moudrým Hadem a praktickým, pracovitým Buvolem. Drakovi je pro změnu sympatické Kohoutí sebevědomí. Kohout s Kohoutem se právě díky sebevědomí navzájem nesnesou. Králík, Pes či Myš taktéž nepřinesou poklidné vztahy. S ostatními znameními nebudou žádné výrazné problémy.

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Veškeré nabízené služby jsou pozastaveny

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci jsou veškeré nabízené služby jsou pozastaveny.

Zobrazit detaily