Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Beran

. . : : 21.3.- 20.4 : : . .

 

Znamení: mužské, ohnivé, základní

Vládnoucí planeta: Mars

 

Obecná charakteristika

Jedná se o první znamení zvěrokruhu. Toto znamení má svůj počátek na 0˚ ekliptiky, tedy na průsečíku roviny ekliptiky s rovinou rovníku. Jakmile se Slunce po své pouti po ekliptice dostane do tohoto místa, mluvíme o jarní rovnodennosti a začíná nový cyklus. Pro některé lidi je tento okamžik začátkem nového roku.

Z toho vyplývá i obecná charakteristika tohoto znamení. Je to znamení symbolizující vrhání se do nových začátků, touhu po prosazení, snahu být první. Proto jsou zrozenci narození pod tímto znamením nesmírně energičtí, silní, odvážní a tvrdohlaví. Tito lidé jsou egocentričtí, se snahou dosáhnout za každou cenu  a co nejrychleji toho, co si umanou. Nenechají se jen tak někým zastrašit, budou neúnavně soupeřit. V tom jim pomáhá také jejich bystrost myšlení a nápaditost.

Na druhou stranu Berani mohou být hodně netrpěliví, arogantní či sobečtí. Jejich jednání bývá mnohdy ukvapené. Při dosahování svých cílů se někdy chovají agresivně a necitlivě ke svému okolí, aniž by si to sami uvědomovali.

Berany můžeme často najít mezi podnikateli, dobrodruhy, sportovci či vojáky. Vyhovuje jim post vedoucího. Naopak jim může kvůli jejich ambicióznosti činit problémy spolupráce s druhými. Také jako podřízení se nebudou cítit dobře, obzvlášť pokud nemají dostatek prostoru a svobody k realizaci svých osobitých postupů.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: hlava

*         Barva: červená

*         Drahé kameny: ametyst, sardonyx a všechny červené barvy

*         Rostliny: bodlák, česnek, cibule, kopřiva, atd. (především pichlavé a pálivé rostliny)

 

Celebrity zrozené ve znamení Berana

*         Lucie Bílá, Vlasta Burian, Jan Svěrák, Olga Šípková, Dagmar Havlová, Bohumil Hrabal

*         Marlon Brando, Mariah Carey, Albert Einstein, Charles Chaplin, Leonardo da Vinci, Elton John

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily