Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Býk

. . : : 21.4.-20.5. : : . .

 

Znamení: ženské, zemské, pevné

Vládnoucí planeta: Venuše

 

Obecná charakteristika

Na ekliptice zastává znamení Býka druhý třicetistupňový výseč, tzn. nachází se mezi 30ti až 60ti stupni zvěrokruhu.

Znamení Býka je od předchozího znamení Berana diametrálně odlišné. Býk zpracovává Beranův impuls do konkrétní podoby. Býk je proto charakteristický stabilitou. Býk je tam, kde se nachází klid a trpělivost. Toto znamení stojí pevně nohama na zemi, má rád jasný řád. Změny nejsou s tímto znamením spřízněny. Naopak se různým zvratům a změnám Býk vyhýbá.

Býci jsou silně materiální znamení, a proto má silný vztah ke všem matriálním záležitostem. Vynikají svojí praktičností. Mají rádi pohodlí a dokážou si ho hýčkat. Dokáží si vychutnat smyslové požitky nejvíce ze všech znamení – ať už se jedná o jídlo, umění či sex.

Toto vše se může u nižších typů projevovat jako silná lenivost a požitkářství. Některým typům Býka bude velice dlouho trvat, než se rozhoupou. Velké množství Býků je též nepřizpůsobivé a tvrdohlavé.

Býky můžeme často najít v zaměstnání souvisejících s péčí o hodnotné věci. Proto je hodně Býků finančníky či ekonomy. Býci se též dobře cítí v oborech, kde uplatní svůj smysl pro potěšení – gastronomie, móda, ale třeba i sochařství.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: krk

*         Barva: světle zelená / modrá

*         Drahé kameny: achát, karneol, bílý korál

*         Rostliny: bez, len, pampeliška, jitrocel, špenát

Celebrity zrozené ve znamení Býka

*         Jiří z Poděbrad, Jaroslav Hašek, Marie Terezie, Karel IV., Marie Terezie, Karel IV.

*         William Shakespeare, Karel Marx, Sigmund Freud, Michelle Pfeifferová, Elton John, Jack Nicholson, Barbara Streisandová

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily