Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Blíženci

. . : : 21.5.-22.6. : : . .

 

Znamení: mužské, vzdušné, pohyblivé

Vládnoucí planeta: Merkur

 

Obecná charakteristika

Na ekliptice zastává znamení Blíženců třetí třicetistupňový výseč, tzn. nachází se mezi 60ti až 90ti stupni zvěrokruhu.

Blíženci jsou nejintelektuálnější znamení zvěrokruhu. Jejich klíčovým slovem je „komunikace“. Řečnické nadání je jejich hlavním nástrojem, který využívají pro prosazení se v životě. Jsou to lidé obvykle velice přátelští, stále obklopení lidmi. Zajímají se o velké množství zájmů, sbírají informace z nejrůznějších oborů. Proto mívají velký rozhled a nedělá jim problémy hovořit o všelijakých tématech. Lidé narození ve znamení Blíženců se umí věnovat více věcem najednou. Jsou bystří, na podněty reagují neskutečně vysokou rychlostí, která může ostatní až zaskočit. A díky tomu, že jsou též přizpůsobiví, jen tak snadno je ničím nepřekvapíte.

Díky svojí tendenci věnovat se všemu možnému mají ovšem problém zajít ve svých zájmech do hloubky. Na některé mohou působit povrchněji. V hlavě se jim honí neustále nějaké myšlenky a nápady. Horší to proto bývá i se spolehlivostí. Ve svých názorech nejsou stálí, nečiní jim problém změnit svůj postoj. Není v tom ovšem žádná vypočítavost, za změnou názoru Blížence je nový pohled na dané téma, které mu předtím uniklo.

Zaměstnání, která pasují pro typické Blížence jsou taková, kde se využije jejich řečnický um. Novinařina jim nebývá úplně cizí. Potenciál Blíženců se nachází i v oblasti marketingu, která je různorodá a kde využijí svojí schopnost hladce a s humorem řešit jakékoliv úkoly. U Blíženců je časté, že svoje zaměstnání mění, nepředstavuje to pro ně žádný problém.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: paže, plíce, průdušky

*         Barva: světlešedá

*         Drahé kameny: granát, topas, beryl

*         Rostliny: řebříček, vavřín, jasmín, ptačí zob, sporýš

Celebrity zrozené ve znamení Blíženců

*         František Palacký, Edvard Beneš, Jiří Voskovec, Helena Růžičková, Luděk Sobota

*         Marilyn Monroe, John F. Kennedy, Clint Eastwood, Naomi Campbell, Bob Dylan, Alexandr Sergejevič Puškin

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily