Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Rak

. . : : 23.6. – 22.7. : : . .

 

Znamení: ženské, vodní, základní

Vládnoucí planeta: Luna

 

Obecná charakteristika

Na ekliptice zastává znamení Raka čtvrtý třicetistupňový výseč, tzn. nachází se mezi 90ti až 120ti stupni zvěrokruhu.

Lidé narození ve znamení Raka jsou velice citově založení. Vše prožívají na niterné úrovni. Z toho ovšem vyplývá i snadná zranitelnost, kterou mnozí Raci skrývají pod ochranný krunýř. K tělu si pustí jenom málokoho. Díky svojí vnímavosti jsou schopní naladit se na druhé lidi. Rádi pomáhají, o svoje bližní se umí postarat. Péče o druhé je pro ně podstatnou životní náplní.

Podstatné jsou pro Raky jejich kořeny. Mají proto silné pouto ke svému domovu, který je pro ně nejbezpečnějším útočištěm na Zemi. O svoje zázemí se s nadšením starají. Mnoho Raků se zajímá i o historii. Cizí jim není ani turistika a výlety do přírody.

Rak je znamení šetřivé a opatrné. Jelikož mu záleží na jeho jistotách, ve většině životních situací má připravená zadní vrátka. Umí dobře hospodařit.

V některých případech se mohou projevovat přecitlivěle. Raci také umí být náladoví, k obratu jejich nálady stačí často nepatrný impuls. Mají též někdy tendenci k pasivnímu přístupu k životu, což můžou někteří vnímat jako lenost.

Co se zaměstnání u Raků týče, obvykle si volí práce, kde budou mít jistou perspektivu. Raci totiž nemají rádi nejistotu. Vzhledem ke schopnosti hospodařit se často úspěšně realizují v ekonomické sféře. Jejich potenciál je i všude tam, kde využijí svoje pečovatelské tendence. Rádi pracují z domova.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: žaludek

*         Barva: bílá, světlehnědá, mořská zeleň

*         Drahé kameny: smaragd, opál, selenit

*         Rostliny: meloun, dýně, leknín, zelí, kapusta

Celebrity zrozené ve znamení Raka

*         Jan Neruda, Karel Gott, Franz Kafka, Josef Jungmann, Jiří Grossmann

*         Ernest Hemingway, Ota Pavel, Rembrandt, Meryl Streep, Harrison Ford, Louis Armstrong

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily