Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Lev

. . : : 23.7. – 22.8. : : . .

 

Znamení: mužské, ohnivé, pevné

Vládnoucí planeta: Slunce

 

Obecná charakteristika

Na ekliptice zastává znamení Lva pátý třicetistupňový výseč, tzn. nachází se mezi 120ti až 150ti stupni zvěrokruhu.

Lvi jsou obvykle velice energičtí lidé, kteří svým elánem dokážou inspirovat ostatní. Jsou to silní lidé, kteří dobře fungují jako přirození vůdci. Jsou schopní druhé motivovat a dotlačit je potřebným směrem. Lvi se snaží dělat vše pořádně a naplno, jsou nesmírně tvůrčí a jsou proto i přesvědčení o tom, že jsou výstupy jejich práce kvalitní. A ve většině případů tomu tak i skutečně bývá.

Lidé narození ve znamení Lva mají zdůrazněné ego. Mívají vysoké sebevědomí a sami sebe staví nad ostatní. Pokud to někdo nerespektuje, umí Lev o svoje výsadní místo na výsluní řádně bojovat. Špatně snáší kritiku. Lvi jsou odvážní, málokdy se něčeho zaleknou.

Lvi jsou často velice noblesní a šarmantní, umí zapůsobit na druhé. Ve společnosti umí být středem dění a zábavy. Lvi se umí bavit. Zároveň mívají vytříbený styl. Poznají, když má věc hodnotu.

Negativními stránkami Lví povahy je ješitnost. Rádi od druhých slyší, že jsou ti nejlepší. Vystupování Lva může být v některých případech arogantní a povýšené. Svými úspěchy a kvalitami se Lvi rádi chlubí.

Lvi se po pracovní stránce nejraději realizují tam, kde mají vůdčí postavení. Díky schopnosti řídit druhé dosahují v čele týmu nejlepší výsledky. Hodně Lvů najdeme i mezi politiky. Klíčem k úspěchu jsou i organizační schopnosti. Mohou se uchytit i v zábavním průmyslu.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: srdce, hrudní páteř

*         Barva: žlutá, zlatá

*         Drahé kameny: rubín, hyacint, jaspis, chrysolit

*         Rostliny: dub, levandule, šeřík, anýz, jmelí, heřmánek

Celebrity zrozené ve znamení Lva

*         Oldřich Nový, Eva Pilarová, Bolek Polívka, Josef Suk, Julius Satinský

*         Fidel Castro, Napoleon, Alexandre Dumas, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Alfons Mucha

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily