Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Evropský horoskop

Tisíce let lidé obracejí zrak k nebi. Noční obloha pro ně byla a stále je fascinující scenérií. Během času zjistili, že existují určité souvislosti mezi ději na Zemi a těmi na nebi. Postupně tak byly položeny základy dnešní astrologie. Slunce z pohledu ze Země vytváří zdánlivou dráhu zvanou ekliptika. A právě ekliptika je tvořena dvanácti astrologickými znameními, které jsou základním stavebním kamenem astrologie. V rovině ekliptiky se ovšem nepohybuje jenom Slunce, ale i další planety sluneční soustavy. Astrolog pracuje se všemi těmito prvky, nicméně pokud byste se o sobě rádi dozvěděli alespoň základní informace, přečtěte si, co Vám Slunce v určitém znamení přináší.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


 

Kozoroh

. . : : 21.12. – 20.1. : : . .

 

Znamení: ženské, zemské, základní

Vládnoucí planeta: Saturn

 

Obecná charakteristika

Na ekliptice zastává znamení Kozoroha desátý třicetistupňový výseč, tzn. nachází se mezi 270ti až 300 stupni zvěrokruhu.

Lidé narození v tomto znamení stojí vždy pevně nohama na zemi. Jsou praktičtí a rádi řeší praktické věci. Umí se s nimi perfektně poprat. Těmto lidem byla taktéž dána do vínku trpělivost a houževnatost. Mají v životě ambice, za kterými si tvrdohlavě jdou. Právě tyto vlastnosti umožňují Kozorohům dotáhnout to v životě daleko. Nikam nespěchají, vědí, že jim jejich cíl neuteče. Jdou si za svým sice pomalu, ale o to je každý jejich krok jistější.

Mají vůdčí schopnosti, jsou totiž autoritativně zaměření. Své případné podřízené vedou pevně, umí z nich dostat to, co je potřeba ke zdárnému plnění úkolů. Kozorozi nicméně nejsou příliš společenští, jsou totiž uzavření, hlídají si svoje soukromí a málokoho si pustí k tělu.

Kozorozi jsou obvykle seriozní lidé. Jsou často vážní a mohou mít problémy se uvolněně bavit. Je to proto, že se ke všemu staví odpovědně, mají vyvinutý smysl pro povinnost.

Kozorozi mají sklony k tomu být konzervativní. Za svými postoji a názory si pevně stojí, je obtížné je přesvědčit o jiném pohledu. Svoje cíle a plány staví nade vše, proto je můžou někteří považovat za chladné.

Pracovně se Kozorozi často věnují vědeckým činnostem, administrativě, architektuře, ale i např. účetnictví.

 

Základní analogie

*         Lidské tělo: kosti, kůže

*         Barva: černá, temně zelená, temně hnědá

*         Drahé kameny: onyx, chrysopras

*         Rostliny: topol, len, konopí, vrba, jmelí

Celebrity zrozené ve znamení Kozoroha

*         Jiří Sovák, Karel Čapek, Jaroslav Vojta

*         David Bowie, Kevin Costner, Johanka z Arku, Louis Pasteur, Elvis Presley

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily