Záhady zdraví

Magazín ŽENY.  Vše o zdraví a léčení.

Keltský horoskop

Keltové byli velké skupiny kmenů, které se v Evropě zformovaly mezi 10. a 8. stoletím př. Kr.  Významnou roli hráli keltští kněží, Druidové. Právě oni znali tajemství keltského horoskopu.

Keltové si vážili přírody a žili v úzkém kontaktu s ní. Lesy a jednotlivé stromy pro ně hrály důležitou úlohu, byly pro ně totiž domovem. Chovali ke stromům úctu. V keltských pověstech se objevují motivy přerodu lidí ve stromy. A odtud je to již jen krůček ke stromovému horoskopu. Stromy symbolizují určité vlastnosti – a tyto vlastnosti poté přecházejí na lidi dle doby, kdy se narodili.

Pro zjištění, který strom vám patří zadejte datum narození nebo vyberte konkrétní strom.

Zjistit znamení

Zadej datum narození:


Lípa je symbol Slovanů a je to posvátný strom Čechů. Tento strom byl lidmi hodně oblíbený, rádi se pod ním střetávali a povídali. Nemůže tedy překvapit, že i lidé narození ve dnech lípy, jsou oblíbení společníci. Lípy jsou dobrosrdečné a přátelské. Umí lidi pobavit, rozesmát, ale především jim umí otevřít srdce. Lidé narození ve znamení lípy vám dodají pocit bezpečí a klidu. Jsou hodně tolerantní.
Mají silné charisma. Přestože lípy nejsou průbojné, jejich přítomnosti si vždy všimnete. Jejich moudrost, skromnost a pokora nejsou přetvářkou. Jejich společnost je vždy vnímána jako milá a hřejivá. Lípa je ve skupině lidí tím, kdo urovnává konflikty.

Pro lidi narozené v době lípy je zásadní jejich rodina. Vztahy s rodinnými příslušníky pro ně hrají primární roli. Přijímají od nich lásku, ale ještě intenzivněji ji rozdávají. Pro rodinný život udělá lípa maximum.

Lidé narození v tomto znamení se dívají na svět nepříliš reálným pohledem. Jejich pohled je totiž zabarven jejich vlastními sny a představami. Praktické věci jim tak často uniknou. Na lidech si vždy všimnou toho dobrého a ne toho špatného, proto je může také snadno někdo využít.

Lípě stačí k životu málo – cit. Lípa udělá první poslední, ale potřebuje za to opětování svých citů. V opačném případě se z lípy stává mlčenlivý, nevýrazný patron, bez kapky života. Lípy jsou velice snadno zranitelné.

Zajímavé též je, že se lípám přezdívá „chůva dubu“. Je to tím, že právě ve stínu vysazujeme duby.

Znamení horoskopu

rozšířené vyhledávání
MagazínŽENY.cz

Reklama

Doporučujeme

Podnikání a bydlení.

Reklama

Akční sleva 600 Kč na kurz Akutní homeopatie

Využijte akční slevu na dálkový kurz Akutní homeopatie ve výši 600 Kč. Uplatnit ji můžete na online studium i na studium poslané na CD poštou. Stačí, když vyplníte objednávku a do poznámky napíšete akční sleva 600 Kč.

Zobrazit detaily